O San Franciscu

San Francisco (USA)

Na západním pobřeží Spojených států u Tichého oceánu se nachází jedno z nejkrásnějších amerických měst, San Francisco. Přestože silné zemětřesení a následovné požáry zničily velkou část města, najdete zde mnoho zajímavých míst, které určitě musíte v průběhu své dovolené navštívit.

Most Golden Gate v San Franciscu

Most Golden Gate v San Franciscu

San Francisco patří mezi jedno z nejvíce liberálních město v celé Americe. Žije zde opravdu velké množství různorodých obyvatel, které si ve městě vybudovali vlastní čtvrti. Těmi nejznámějšími jsou čínská čtvrť Chinatown, latinskoamerická část Mission nebo italská čtvrť North Beach. V tomto důležitém americkém městě žije přes 800 000 lidí, čímž patří mezi nejlidnatější města v USA. Najdete ho na samém konci poloostrova na severním pobřeží Kalifornie. Součástí města jsou i dva blízké ostrovy ležící v Tichém oceánu, ostrov Alcatraz a Treasure Island.

San Francisco založili v roce 1776 Španělé, kteří na břehu Sanfranciské zátoky vybudovali důležitou pevnost. Až do období zlaté horečky si toto město žilo vlastním životem. Objevení zlata ale toto město změnilo na důležité obchodní a finanční centrum. Rozkvět města ale zastavila přírodní katastrofa na počátku 20. Století, kdy si silné zemětřesení a následné požáry vyžádaly přes tři tisíce obětí a zničilo tři čtvrtiny města. I přes poměrně rychlé odstranění škod město ztratilo své výsadní postavení, které převzalo Los Angeles.

Rezervujte si letenku do San Francisca za úžasnou cenu!

Do tohoto krásného amerického města se z České republiky nedostanete přímým leteckým spojením, takže se musíte spolehnout na zahraniční mezinárodní letiště. Do San Francisca létají letadla z Mnichova, z Vídně, z Francie nebo třeba z Londýna. Pokud jde o ubytování, v San Franciscu si můžete vybírat z různých druhů ubytovacích zařízení. Najdete tu velké množství hotelů, levnějších hostelů a penzionů. V blízkosti města se nachází také jeden kemp.

A rovnou si zajistěte i ubytování ve skvělém hotelu!

Když se řekne San Francisco, mnohým se vybaví především most Golden Gate, ostrov Alcatraz, velmi strmé ulice a historické tramvajky, do kterých můžete za jízdy klidně nastoupit a pak vystoupit. Přestože se jedná o velmi moderní město s velkým množstvím výškových budov, nachází se zde i, pro San Francisco charakteristická, viktoriánská architektura.

San Francisco California - Ostrov Alcatraz s legendární věznicí.

San Francisco California – Ostrov Alcatraz s legendární věznicí.

Mezi nejnavštěvovanější místa v San Fanciscu patří bezesporu visutý most Golden Gate. Další významnou památkou je i ostrov Alcatraz, kde se nacházela známá věznice, která dnes slouží jako důležitá historická památka. Lodě mířící na tento ostrov vyplouvají z přístavu Fisherman’s Wharf, dalšího turisty oblíbeného místa. Z mnoha filmů znáte určitě i nejznámější místní ulici, Lombard Street. Nedaleko se nachází Telegraph Hill s rozhlednou Coit tower. San Francisco se doporučuje navštívit na konci léta, v období mezi srpnem a zářím. Zavítat také musíte do čínské čtvrti Chinatown.