Památky a zajímavosti v San Franciscu

San Francisco patří mezi nejvýznamnější města ve Spojených státech, takže byste si jeho návštěvu během své dovolené určitě neměli nechat ujít. Symbolem San Francisca je most Golden Gate, tzv. Zlatá brána, který patří mezi nejdelší visuté mosty na světě. Tento most má ale také jedno smutné prvenství. Je uváděno jako jedno z nejvyhledávanějších míst pro sebevraždy.

Most Gate Bridge, San Francisco

Most Gate Bridge, San Francisco

Stejně jako má New York svůj Central park, má i San Francisco svůj Golden Gate Park. Nachází se zde významná muzea a konají se v něm různé kulturní akce. Známým muzeem je Muzeum De Young. Neměli byste si nechat ujít ani návštěvu Kalifornské akademie věd. Uvnitř se nachází například planetárium, muzeum historie přírody a také akvárium. Odpočinout si v parku můžete třeba v Japonské čajové zahradě. Nachází se zde také Shakespearova zahrada, jezero Stow, holandské větrné mlýny nebo třeba arboretum s živými dřevinami.

Rezervujte si letenku do San Francisca za úžasnou cenu!

V San Franciscu se nachází čínská čtvrť, tzv. Chinatown. Vstupní bránou do tohoto místa je Chinatown Gate, překrásně zdobená brána. Zajít podívat byste se měli také do rybářského přístavu Fisherman’s Wharf. Při čekání na vaši loď, která vás odveze na ostrov Alcatraz, si můžete zkrátit čas na molu č. 39 a pozorovat kolonii lachtanů nebo na molu č. 41, kde kotví vojenská ponorka U.S.S. Pampanito, ze které je dnes muzeum.

A rovnou si zajistěte i ubytování ve skvělém hotelu!

Ve čtvti Russian Hill se nachází ulice Lombard Street, která je jednou z nejstrmějších ve městě. Najdete tu také 64 metrů vysokou věž Coit Tower, která byla postavena na počest Lillie Hitchocock Coit, významné osobnosti tohoto města. Uvnitř Coit Tower si můžete prohlédnout nástěnné malby mnoha umělců. Ve čtvrti Nob Hill se nachází Grace Cathedral, největší katedrála na západním pobřeží.

Symbolem města jsou i historické tramvaje, kterým se říká Cable Car. Nejvyšší budovou v San Franciscu je 260 metrů vysoký mrakodrap Transamerica Pyramid. Kdysi bylo možné prohlédnout si celé město ze střechy této budovy, ale bohužel po 11. září byl vstup na střechu zakázán.