Cesta do San Francisca

Jestli jste se rozhodli, že svou letošní dovolenou strávíte ve Spojených státech, můžete svůj výlet začít třeba od západního pobřeží návštěvou jednoho z nejkrásnějších amerických měst, San Francisca. Nejdůležitějším letištěm v San Franciscu je San Francisco International Airport, které od centra města dělí asi jen 15 kilometrů. Na toto letiště míří všechny mezinárodní a mnoho vnitrostátních letů. Dalším letištěm je Oakland International Airport, který slouží výhradně pro vnitrostátní lety.

San Francisco Panorama

San Francisco Panorama

V současné době bohužel neexistuje žádný přímý let z České republiky do San Francisca. Využít ale můžete některou nabídku přestupných letů nebo se do tohoto krásného amerického města vydat například z Mnichovského letiště, z něhož létají přímé lety. Z Prahy do San Francisca je to necelých 9 500 kilometrů a let trvá okolo 13 hodin. Rezervovat letenku si můžete už od 16 000 Kč. Mezi leteckými společnostmi létajícími do tohoto úžasného amerického města jsou například US Airways, Lufthansa, Air France nebo třeba British Airways.

Rezervujte si letenku do San Francisca za úžasnou cenu!

Nezapomeňte si rezervovat letenku do San Francisca v dostatečném předstihu. K tomu můžete využít různé rezervační systémy na internetu nebo některou z mnohých cestovních kanceláří, které vám zprostředkují nákup letenky.

Pro cestu z letiště do města si můžete vybrat z různých dopravních prostředků. Často využívaný je vlak AirTrain, který vás dopraví nejen do samotného centra San Francisca, ale i do jeho blízkých částí. Dalšími variantami jsou taxíky, dodávky nebo dokonce i limuzíny. Do města z letiště míří samozřejmě i veřejné autobusy.

A rovnou si zajistěte i ubytování ve skvělém hotelu!

Výhodou je, že si před cestou do Spojených států amerických nemusíte vyřizovat vízum. To platí ale jen v případě, že má vaše cesta turistický nebo obchodní účel a nemáte v plánu pobývat v zemi více jak 90 dnů. K cestě vám tedy stačí jen biometrický pas a schválená ESTA, cestovní registrace. Mezi doporučená očkování patří vakcinace proti tetanu a žloutence typu B. Povinná očkování nejsou žádná.