Ubytování a stravování v San Franciscu

Z ubytovacích zařízení v San Franciscu si můžete libovolně vybírat. Ceny za ubytování se v samotném centru města pohybují podstatně výš, než na opačné straně zálivu. Někdy se proto doporučuje ubytovat se v této části a do města se dopravit třeba autem nebo veřejnou dopravou. Pokud ale chcete bydlet ve městě, možností, kde se ubytovat, je opravdu velmi mnoho.

Lombard Street v San Franciscu

Lombard Street v San Franciscu

Na výběr máte z různě kvalitních hotelů, levnějších hostelů a penzionů. Pronajmout si můžete také ubytování v apartmánech či v oblíbených zařízeních Bed and Breakfast. Nedaleko San Francisca se také nachází kemp Candlestick RV Park.

Jestliže jste se rozhodli, že budete po Spojených státech cestovat individuálně a ubytování si budete hledat až na místě vašeho pobytu, neměli byste mít s ubytováním žádné problémy. Ubytovacích zařízení totiž najdete po celé zemi velké množství. Větší problémy s hledáním vhodného ubytování můžete mít v období, kdy se v zemi konají oslavy některých amerických státních svátků. Lepší je ale si rezervovat ubytovací zařízení v dostatečném časovém předstihu. Využít k tomu můžete například některé rezervační systémy, například přes Booking.com. Stejně jako letenku i ubytování si můžete sjednat přes některou cestovní kancelář, které nabízejí i poznávací a pobytové zájezdy do USA.

Rezervujte si letenku do San Francisca za úžasnou cenu!
Downtown San Francisco

Downtown San Francisco

Stejně jako po celých Spojených státech, i v San Franciscu najdete velmi oblíbené stravovací zařízení typu fast food. Takže si na velmi oblíbený hamburger můžete zajít do nejznámějšího amerického rychlého občerstvení, do McDonaldu. Pokud si ale budete chtít dát něco zdravějšího, zajděte si raději do některé místní restaurace. Připravte si ale dostatečné množství peněžních prostředků, protože jídla v americké restauraci jsou poměrně dost drahá. Jestli máte rádi ryby, zajděte si do rybářského přístavu Fisherman’s Wharf. Místní restaurace totiž nabízejí pokrmy připravované z různých druhů čerstvých ryb a darů moře.